Menu

Blog

Které tažné zařízení je pro Vás vhodné?

Nevíte si rady s výběrem tažného? Pan Tažák Vám ve stručnosti ukáže všechny typy tažného, které u nás můžete zakoupit.

ktere zarizeni je vhodne?

Uchycení koule

Pevný čep na 2 šrouby

Řešení, v němž je koule tažného zařízení upevněna pomocí dvou šroubů, nebo je pevně přivařena. Nejvhodnější řešení pro ty, kteří očekávají kvalitu a spolehlivost.

vertikalni tazne zarizeni

Odnímatelný vertikálně

Odnímatelné čepy v sobě snoubí nejvyšší pohodlí a bezpečnost používání. Montáž ani demontáž nevyžadují použití fyzické síly nebo jakéhokoliv nářadí. Jedinečné technické řešení narušuje zadní linie vozu pouze minimálně.

návod
vertikalni tazne zarizeni

Odnímatelný horizontálně

Horizontální i vertikální provedení jsou vybaveny zámky proti krádeži a vyznačují se zejména vysokou estetikou, kvalitou a funkčností.

návod
prirubovy cep

Přírubový čep

Kovaná koule přišroubovaná dvěma šrouby čelně k držáku není již tak běžným provedením. Tyto čepy jsou obvyklé u užitkových vozidel.

prirubovy cep

Volíte raději prémiovou značku a kvalitu nebo ekonomickou variantu?

Častým parametrem výběru je také značka. V naší nabídce naleznete hned 3 evropské výrobce s mezinárodní působností a prémiovou kvalitou. Tito výrobci disponují nejen prvotřídní kvalitou, ale i vlastními vývojovými a testovacími centry, díky kterým splňují veškeré náročné a rozsáhlé certifikace. Díky velkosériové výrobě jsou však i tyto prémiové značky ekonomicky dostupné.

WESTFALIA

Přední německý výrobce prémiových tažných zařízení. Disponuje nejvyšší kvalitou zpracování a jedinečnou antikorozní povrchovou úpravou KTL. Westfalia je hlavní dodavatel tažných zařízení do prvovýroby po celém světě.

STEINHOF

Evropský výrobce s tradicí od roku 1960 vlastnící technický institut. Ideální poměr ceny a kvality vytvářející bezkonkurenční výrobek.

AUTOHAK

V současnosti jeden z největších výrobců v Evropě. V jeho portfoliu naleznete více jak 1 500 modelů tažných zařízení. Značka s vysokou kvalitou výrobků a pevnou pozicí na trzích v Evropě.